Pavasara tērcītes, kas plūst pa ielām un taciņām, atgādina, ka laiks doties dārzā un sākt to modināt. Ir daži svarīgi darbi, kuri, sākoties pavasarim, dārzā būtu jāveic pirmie, lai pēc necik ilga laika varētu baudīt plaukstošo pumpuru un ziedu ainavu.

Viens no pirmajiem dārza darbiem ir augļkoku formu veidošana, sauso un bojāto zaru izgriešana no vainaga. Droši var ķerties klāt arī ogulāju atjaunošanai, izgriežot vecos zarus un tādējādi atbrīvojot vietu jaunajiem dzinumiem, kuri ar sparu šajā sezonā izaugs un nākamajos gados dos ražu.

Dekoratīvo kokaugu dārzā lielāka uzmanība jāvelta lapu kokiem. Spirejas, klinšrozes, un noteikti hortenzijas ir tās, kuras nemaz neprotestēs, ja tām tiks samazināts jau esošais vainags. Ir ļoti labi un vērtīgi lapu koku krūmus ik pa laikam ne tikai atbrīvot no vecajiem zariem un pārziedējušajiem ziediem, bet arī nogriezt tos krietni zemāk, atstājot no augsnes 10-20 cm (tas gan atkarīgs no šķirnes), lai krūms pa sezonu spētu atjaunoties un atkal kādus gadus priecēt.

Kad esam parūpējušies par koku un krūmu virszemes daļu, nedrīkst aizmirst, ka pavasarī svarīgi ir kokaugus pabarot. Kolīdz zeme ir atlaidusies un tās virskārta iesilusi, dārzā jāveic pavasara mēslošana. Svarīgi izvēlēties minerālmēslus, kuru sastāvā vairāk ir slāpeklis (N).

Lai līdz ar pavasara vēstnešiem mostas darba prieks!