Grozs  

Par mums

 

AS “Latvijas valsts meži” pārvalda un apsaimnieko 1,62 miljonus hektāru Latvijas Republikas zemes, tai skaitā 1,60 miljonus hektāru meža zemes, no kurām 1,39 miljoni hektāru ir mežs.

Uzņēmuma struktūrvienība "LVM Sēklas un stādi"  audzē un arī tirgo koku stādus.  AS “Latvijas valsts meži” ir deviņas kokaudzētavas, tirgū ik gadu realizē vairāk kā 50 miljonus meža koku stādus. Līdztekus tam pircējiem tiek piedāvāts vairāk nekā 850 dažādu dekoratīvo augu stādu veidu.

Uzņēmums apsaimnieko arī Kalsnavas arboretumu, kas ir lielākā dekoratīvo koku un krūmu kolekcijas Latvijas austumdaļā. Izmantojot arborētuma plašo un salizturīgo kokaugu kolekciju, "LVM Sēklas un stādi" pircējiem piedāvā vietējiem apstākļiem atbilstošu stādu veidus. 

"LVM Sēklas un stādi" piedāvājumā  ir gan dekoratīvi lapu koki un krūmi (dažādas kļavas, pīlādži, ceriņi, magnolijas, parka rozes, bārbeles, klinšrozītes, spirejas u.c.), gan skujkoki. Kalsnavas kokaudzētava īpaši izceļas ar Latvijai piemērotu skujeņu šķirņu potējumiem - klājeniskajiem zemo formu kadiķiem dažādos toņos (zaļos, dzeltenos, sudrabainos), dažādu nokrāsu un auguma tūjām, kā arī retāku šķirņu eglēm un priedēm ar interesantu formu, zarojumu vai krāsu.