Kad ziema ir ieskrējusies tā pa īstam, katram dārza saimniekam kājās jāvelk zābaki, galvā silta cepure, rokās ērti cimdi un jādodas aplūkot, kā klājas dārzam.

Šogad ziema ar mums ik pa laikam mēģina spēlēt spēli “Noķer mani!”. Sniega segas biezuma krasās izmaiņas ietekmē dārzu ne īpaši labi. Vienu dienu sniegs skaisti sasnieg un mēs priecājamies, cik viss skaists un tīrs, tad siltā gaisa ietekmē tas kļūst slapjš un smags, līdz atkal strauji nokūst vai sasalst. Šogad to esam piedzīvojuši neskaitāmas reizes.

Lai pasargātu kokaugus, kuriem ir ļoti svarīgi saglabāt to formu, jāķeras klāt vienkāršam darbam – tie jāatbrīvo no sniega segas . Sniegu ir svarīgi nopurināt, lai tas, kļūstot slapjš un smags, neizliec un sliktākajā gadījumā neizlauž koku zarus. Jo īpaši tas attiecas uz skuju kokiem, kuru vainags ir biezs, un sniegam ir uz kā uzgulties. Savukārt lapu koki ar biezo sniega segu tiek galā paši –nav nepieciešama speciāla atbrīvošana no baltajā micēm.

Sniega purināšanu var veikt dažādos veidos. Viens no tiem – pirms sniega purināšanas parūpēties, lai sniegs pašam purinātājam netiek aiz apkakles, un vienkārši katru koku viegli pakratīt. Tikai jāatceras, ka, iespējams, pēc šādas darbības pats purinātājs pēc tam atgādinās balto lāci, jo būs apbērts ar sniegu. Vēl var ņemt palīgā kādu dārza darbarīku, piemēram, slotu, arī lapu grābeklis labi noderēs. Izmantojot darbarīkus, var apstaigāt kokaugu no visām pusēm un ar tā palīdzību tikt klāt arī augstākām vietām. Tīrot sniegu no skuju kokiem, nevajag veikt kustības, kas rada triecienu zariem, jo tā tie var ielūzt, tāpēc  labāk to darīt mierīgām kustībām. Svarīgi  atcerēties, ka sniegu nedrīkst purināt, ja ārā ir liels sals, jo tad zari tiks ne tikai ielauzti, bet arī nolauzti, un šie postījumi jau būs paša dārzkopja radīti.

Ko atcerēties par lapu koku krūmiem? Tiem, kas aug gar ietvēm un taciņām, nevajadzētu sviest virsū tīrīto sniegu, jo gadās, ka tas sasalstot veido sniega pikas, kuras kļūst smagas un izliec vai izlauž smalkos zarus.

Rūpēsimies par dārzu ziemā, lai pavasarī varam veltīt laiku citiem darbiem!